The Blog

See pole kusagil selgem kui antibiootikumide puhul

Spence on mures, et inimesed ei tea, kui palju kolesterooli on ühes munakollases. "Inimestel, kellel on suur risk südameinfarkti ja insuldi tekkeks, on soovitatav kolesterooli kogus alla 200 mg päevas ja ühes suures munakollases on 210 mg kolesterooli-ühes munakollases on rohkem kolesterooli kui soovitatav päevane kogus kolesterool," ta ütles. "Selle perspektiivi vaatamiseks on ühes munakollases rohkem kolesterooli kui Hardee’s Monster Thickburgeris, mis sisaldab 12 untsi veiseliha, kolm viilu juustu ja neli viilu peekonit. Ma tean, et burger on hullem kui muna, sest selles on ka küllastunud rasvu, kuid kolesterool on iseenesest kahjulik ja tegelikult on kolesterool küllastunud rasvade kahjuliku mõju suhtes lubatav."

Seetõttu soovitab Spence üle minna munavalgele või munaasendajatele ning süüa dieeti, milles on vähe loomset rasva ja kolesterool. "Ütlen oma patsientidele, et nad õpiksid valmistama mõnusat maitsvat omletti või frittatat munavalgega või-mis mulle veel rohkem meeldib-on kartulipuder, milles pole kolesterooli. Neid nimetatakse munade peksjateks või paremateks munadeks," Ütles Spence.

Ah ole nüüd. Saate neid toitaineid palju ohutumaks saada, kui sööte neid muudes toitudes, mis ei sisalda kolesterooli."

Better-n-Eggs on munaasendustoode, mis sisaldab 98 protsenti munavalget ja sisaldab neid täiendavaid koostisosi: maisiõli, vesi, looduslikud maitsed, naatriumheksametafosfaat, guarkummi, ksantaankummi, värv (sisaldab beetakaroteeni).

Kas Spence on mures erinevate lisandite ja seda tüüpi toodete töötlemise pärast? "Ma olen rohkem mures munade kolesterooli pärast."

Tasub märkida, et paljud munades leiduvad toitained on munakollases. Paljude teiste toitainete hulgas sisaldab munakollane letsitiini, mis aitab kehal rasva seedida ja kolesterooli metaboliseerida; betaiin ja koliin, mis alandavad homotsüsteiini taset; glutatioon, mis aitab võidelda vähiga ja takistab LDL -i oksüdeerumist; luteiin ja zeaksantiin, mis on näidanud käärsoolevähi ennetamist; ja biotiin, B -vitamiin, mis on oluline tervete juuste, naha ja närvide jaoks.

Küsisin Spence’ilt, mida ta arvab munakollaste erinevatest toitainetest – kui me munad oma toidust välja jätame, ei jää me neist toitainetest ilma? "Ah ole nüüd," ta ütles. "Saate neid toitaineid palju ohutumaks saada, kui sööte neid muudes toitudes, mis ei sisalda kolesterooli. Munakollane ei sisalda vajalikke toitaineid."

MIT -i uurija Stephanie Seneff paluks erineda. Tegelikult näitavad uuringud, millega ta praegu tegeleb, et üks oluline toitaine – väävel, mida munakollased sisaldavad väga suurtes kogustes – võib olla meie kolesterooli ja südamehaiguste kollektiivsete probleemide aluseks. "Kõige võti võib olla lihtsalt väävel," Seneff ütleb.

Väävel on mineraal, mida leidub mitmes toidus, sealhulgas köögiviljades nagu brokkoli, lillkapsas, rooskapsas, küüslauk ja lehtkapsas. Samuti leidub seda väga suurtes kogustes loomsetes valkudes-üks tuntumaid allikaid on munakollane. Kui väävel ühineb nelja hapniku molekuliga, muutub see sulfaadiks. Sulfaat kombineeritakse kolesterooliga, et toota suurtes kogustes kolesteroolsulfaati, kui ka meie nahk on päikesevalguse käes. Sulfatsioon on oluline, et võimaldada kolesterooli transporti kõikidesse kudedesse.

Uuring, mille kallal Seneff ja tema meeskond töötavad, on meie arusaama kolesteroolist ja selle rollist täielik ümberhindamine. See on üsna keeruline bioloogiline protsess, kuid lihtsustatult öeldes usub Seneff, et arstide leitud arterites on "kolesterool lõksus vales kohas," või naastusse kinni jäänud kolesterool. Tahvlisse kinni jäänud põhjus on see, et LDL on vere liigse suhkru tõttu kahjustatud. Meie kõrgelt töödeldud, tärkliserikka ja suhkrurikka dieedi tulemusena on paljudel ameeriklastel veresuhkur liigne. Kui suhkur on LDL -i kahjustanud, ei saa see tagasi maksa minna, kus kolesterool töödeldakse ja suunatakse tagasi kehasse. Seejärel koguneb tahvel arteritesse, kus see "ootab võimalust saada kolesteroolsulfaadiks, mida kõik keha süsteemid vajavad," Seneff ütleb. "Kitsaskoht on sulfaat. Kolesterool vajab liikumiseks sulfaati. Kahju on siis kolesterooli ja sulfaadi puudumise tagajärg."

See võib olla põhjus, miks leiti palju suurem uuring ajakirjas The Journal of the American Medical Association "puudub üldine oluline seos muna tarbimise ja südamehaiguste vahel." Tegelikult leiti 118 000 inimese uuringus, et neil, kes sõid viis või kuus muna nädalas, oli seerumi keskmine kolesteroolitase oluliselt madalam kui neil, kes sõid ühe muna nädalas. Lisaks oli mune söönud inimeste päevane toitainete tarbimine palju suurem kui muna mittesööjatel.

Avalikkuse ettekujutuses on kolesterool kurikael, kelle ainus ülesanne on artereid ummistada. "See on täiesti vale pilt," Seneff ütleb. "On väga lihtne ette kujutada tahvli kogunemist – kuid see pole õige pilt. Kolesterool on eluliselt tähtis – see on meie keha väärtuslik aine. Kolesterool on loomadele sama, mis taimedele klorofüll."

Kas me suurendame munakollaste tarbimist, nagu Seneff soovitab, või kõrvaldame need täielikult, nagu Spence soovitab? Vajame selgeid juhiseid, mida tööstus ei mõjuta ja mis pakuvad otsest lähenemist kehakaalu langetamisele ja tervele kehale. Lihtsaim praegu saadaolev vastus on töödeldud toiduainete väljajätmine meie toidust-töödeldud toiduainete küllastumine meie toidulauale jälgib kõige tihedamalt rasvumise ja dieediga seotud haiguste tõusu selles riigis. Nii et kui esitate toidu ostmisel segadusttekitavaid toitumisnõuandeid või küsimusi, küsige endalt seda lihtsat küsimust: milline on minu kõige vähem töödeldud valik? Võtke see üks.

See ei tähenda, et see pole tervislikum. Kuidas meie kinnisidee orgaanika vastu "tervislikkus" viis meid selle mõiste juurtest eemale

ericksonkee/Flickr

Kõigist viimastel aastatel peavoolu tõusnud toiduga seotud kultuuride vastastest moesõnadest kuulub mahepõllumajandus kõige segasemate hulka. Nagu tema nõod (vrd kohalikud, vabapidamisel olevad või mis kõige hullem, looduslikud), on ka selle mõiste reklaamimine toidupoodides kõikjal toonud kaasa USDA rangete määratluste vältimise. Kuid Stanfordi ülikoolist pärinevad uued uuringud, mis viitavad sellele, mida oleksime pidanud kogu aeg teadma: mahetoit ei ole tegelikult toitevam kui traditsiooniliselt kasvatatud kaup.

Laialdaselt avalikustatud ja arutatud analüüsis, mis hõlmas enam kui 200 uuringut, milles võrreldi mahepõllumajanduslikku toitu tavaliste toiduainetega, on teadlased leidnud, et mahepõllumajanduslikes toodetes pole rohkem vitamiine ega mineraalaineid (välja arvatud fosfor, mida me kõik saame niikuinii piisavas koguses). Samuti ei mõjuta need märgatavalt toidu kaudu levivate haiguste tõrjumist, kuigi tavalihas leiduvatel mikroobidel on suurem tõenäosus olla ravimresistentne (sellest natuke lähemalt).

See, et vajasime uuringut, et mõista, kui sarnased on mahepõllumajanduslikud toidud mitte-mahepõllumajanduslikega, on suurepärane näide sellest, kuidas oleme kaotanud silmist, mida see mõiste tegelikult tähendab. Tasub meeles pidada, et mahepõllumajandus viitab ainult kindlale tootmismeetodile; kuigi mahetoidule üleminek võib teile kasulik olla, kuna see aitab teil vältida vastikuid asju, nagu kemikaalid ja lisandid, pole mahetoitudes endas midagi, mis annaks neile omapära toitev eelis mitteorgaaniliste ainete ees. Teisisõnu, pole vale öelda, et mahetoit on "tervislikumad" kui mitteorgaanilised. On lihtsalt ebareaalne arvata, et teie mahetoitumine muudab teid aeglaselt Clark Kentiks.

(Te naerate, kuid USA Today viidatud Nielseni uuringu kohaselt usuvad paljud inimesed just seda või midagi selle lähedast. Viiskümmend üks protsenti küsitletutest ütles, et ostab mahetoitu, kuna arvas, et see on toitevam.)

Sellegipoolest on mahetoidu valimiseks olulisi põhjusi peale toitumise. Alustame allikast: USDA reeglid keelavad toiduvalmistajatel midagi orgaanilist märgistada, kui see ei suuda tõestada, et vähemalt 95 protsenti tootest on valmistatud mahepõllumajanduslike protsesside abil, mis ise on määratletud järgmiselt:

Tootmissüsteem, mida hallatakse vastavalt seadusele ja selle osa eeskirjadele, et reageerida kohaspetsiifilistele tingimustele, integreerides kultuurilisi, bioloogilisi ja mehaanilisi tavasid, mis soodustavad ressursside ringlust, edendavad ökoloogilist tasakaalu ja kaitsevad bioloogilist mitmekesisust.

Kogu tähelepanu eest, mis on pühendatud mahepõllumajanduslikele viisidele, peaksime meeles pidama, et mahepõllumajandus sai alguse peamiselt vaidlusest keskkonna kohta. Agentuuri vaatenurgast tähendab mahepõllumajandusliku toote ostmine selle maa austamist, kust toit pärit on. See tähendab, et peate pingutama selle nimel, et teie talud jääksid rikkalikuks ja produktiivseks https://tooteulevaade.top/ isegi aastakümnete pärast. Juhtum on pikas perspektiivis üks osa omakasust ja teine ​​osa eetilisusest. Mitte päris see, mida mehaaniliselt bürokraatlikult institutsioonilt oodata võiks.

Mahetoote ostmine on ka avaldus rahvatervise kohta. See pole kusagil selgem kui antibiootikumide puhul. Tavalised põllumajandusettevõtted on seda kraami loomasöödasse pannud juba aastakümneid – ehkki oleme juba 1970ndatest aastatest teadnud terviseohtudest, mida loomade antibiootikumide kasutamine inimestele kujutab. Ühiskonna võimaluste vähendamine tahtmatult luua superbug on hea põhjus mahetoidu ostmiseks.

Mahepõllumajanduslike toodete ostmisel on otsesemaid eeliseid tervisele: väldite kemikaale, säilitusaineid ja hormoone, mida tavapärased põllumajandusettevõtted sageli oma toidu töötlemiseks kasutavad. Stanfordi uuringus leiti, et vaid 7 protsendil mahepõllumajanduslikest toitudest on pestitsiidijälgi, võrreldes 38 protsendiga tavapäraselt kasvatatud toodetest. Jällegi, see ei tähenda, et mahepõllumajanduslik toit toidab teie tervist – teil on lihtsalt väiksem oht ​​potentsiaalselt kahjulike ainetega kokku puutuda, olenemata sellest, mis teile väärt on. Selle kasu kvantifitseerimine on vaieldav valdkond ja väärib kindlasti rohkem uurimistööd.

ROHKEM ORGAANILIST

Uuring: mahepõllumajanduslik toit muudab meid otsustusvõimeliseks, mahepõllumajanduslik võib toita maailma, kuidas teie kanaõhtusöök loob ravimikindla superbakteri

Ja siis on paljude jaoks kõige mõjuvam põhjus: valdkonna töötajate tervis. Mõne tarbija jaoks on mahepõllumajanduslike toodete ostmine inimõiguste küsimus. Lugemine Atlandi ookean kaastööline Barry Estabrooki teos Tomatoland, mis käsitleb Floridas tomatikasvatajate ja -korjajate hävitavaid terviseprobleeme herbitsiidide ja pestitsiidide kasutamise tõttu, on piisav, et panna peaaegu kõik valima mahepõllumajanduslikud. Jah, nende surmavate kemikaalide kasutamisel on kehtestatud ohutuseeskirjad, kuid nagu näitab Estabrooki ja teiste töö, ei järgita neid reegleid sageli.

Isegi kui mahepõllumajanduslik toit ei pruugi olla ainulaadselt toiteväärtuslik, nagu paljud meist on mõtlemisega harjunud, ärge seda veel maha kandke. Need tähendavad ikka väga palju. Ja pealegi – tundub ebaõiglane hinnata mahekultuure selle pärast, et nad ei ole teinud midagi, milleks nad pole kunagi väitnud, et on võimelised. Nad on lihtsalt meie projektsiooni ohvrid.

Suletud tapamaja taasavamisel juhitakse tähelepanu USA põllumajandusministeeriumi vastutusele tagada inimlikud standardid, edendades samal ajal tootmist.

Andrew Czap/Flickr

Operatsioonid jätkusid eelmisel nädalal suure California tapamaja juures, mille USA põllumajandusministeeriumi (USDA) ametnikud sulgesid nädal enne seda, kui varjatud loomakaitsja paljastas koledaid loomade julmusi ja võimalikke toiduohutusriske. Kuigi USDA leidis "häiriv" humaanse käitlemise nõuete rikkumised, tehastele kehtestatud uued standardid ei anna kindlust, et edaspidi tehakse asju teisiti. See on viimane näide sellest, et USDA inspektorid jäetakse rooli magama või nad osalevad aktiivselt karmides loomade julmuses, esitades küsimuse: mida teeb USDA inimlike standardite jõustamiseks?

Central Valley Meat, Hanford, CA, on spetsialiseerunud töötlemisele "kulutatud" lüpsilehmad – kasumlikult lüpsmiseks liiga vanad või kulunud lehmad. Kuni eelmise nädalani kuulusid tehase klientide hulka McDonalds, Burger King, Costco, Jack in the Box, In-n-Out Burger ja USDA ise, mis andis talle ligi 50 miljonit dollarit riikliku koolilõuna programmi ja muude föderaalsete toitumisprogrammide varustamiseks eelmisel aastal.

Miks nad riskiksid oma tööga, kirjutades liiga palju mittevastavusaruandeid?"

Kaks nädalat tagasi katkestasid need kliendid ettevõttega äri pärast loomade heaoluühingu Compassion Over Killing esitatud varjatud videot, mida USDA avalduses kirjeldas "häirivad tõendid ebainimliku kohtlemise kohta." Kaadrid näitavad näilist vohamist mitte-ambulatoorsete või "allalaskja" lehmad – väidetavalt tavaline probleem piimatootmistööstuses. Nagu üks tuntud kaubandusajakirjanik hiljuti selgitas, "lehmi kasvatatakse ja neil on võimalik tootmist maksimeerida, [ja] tulemuseks on liiga palju loomi, kes lõpetavad oma „karjääri”, kuna piimatootjad on nõrgad, kulunud ja sageli võitlevad ambulatoorse transpordi eest üha vähematesse kaugetesse lehmataimedesse."

Föderaalseadus keelab tapamajadel langeda, kuna on mures inimliku kohtlemise ja veiste spongioosse entsefalopaatia suurema riski pärast ("Hullu lehma haigus"). Videol olevad töötajad näevad aga lonkavaid, jalaga löövaid ja korduvalt šokeerivaid lonkavaid elektritoiteid, et need tõusta ja tõstukilt maha astuda. Teistes stseenides on näidatud, et ebaõnnestunud katsed vangistatud poltpüstoliga maha surutud lehmi eutaniseerida põhjustavad traumasid ilma looma tegelikult tapmata. Vähemalt ühel juhul on näha, et pärast seda, kui ei õnnestunud lehma poldiga tappa, näevad töötajad haavatud looma nina peal seistes lämbumas.

Pärast USDA enda uurimist peatas ta 19. augustil rajatise kontrollimise, sulgedes selle tegelikult. Kuid Kesk -orul lubati tegevust jätkata 27. augustil pärast ankeedi esitamist "ulatuslik parandusmeetmete kava" agentuuriga. Ettevõte väitis oma avalduses, et tema täiendavad kaitsemeetmed on olemas "kehtestada uus tööstusstandard loomade käitlemiseks" – standardid, mis hõlmavad elektritoodetest sõltuvuse vähendamist, nõuavad töötajate koolitamist humaansete loomade kohtlemise alal ja keelavad ettevõttel tapmiseks allalaskjaid. Kaastunne tapmise režissöör Erica Meier juhib tähelepanu sellele "paljud niinimetatud parandusmeetmed on sammud, mida tapamajad peaksid juba ette võtma, et tagada föderaalseaduse järgimine."

Niipalju siis a "uus tööstusstandard." Veel murettekitavam on küsimus, kes hakkab neid miinimumnõudeid täitma. Eeldatavasti on need samad USDA inspektorid, kes juba COKi salajase operaatori juuresoleku ajal tehases paiknesid – need, kes enne tegevusetuse tulemusi midagi ei öelnud, edastati Internetis. Paljuski öeldi, et enne COK-i uurija saabumist ei olnud rajatisel mittevastavust.

Kahjuks ei ole Central Valley Meat üksikjuhtum. Esitlus tähistab kolmandat korda viimase viie aasta jooksul, kui loomade heaolu rühm on föderaalselt kontrollitud veiste tapamajas salaja varjatud.

Compare Properties

Compare (0)