The Blog

Z pewnością wydaje się, że tak jest w przypadku Darsh

Wyszukiwanie hasła „eye twitch + ALS” ujawnia wiele bardzo zaniepokojonych postów na forum zdrowia od osób, które, podobnie jak ja, chcą przeskoczyć do najgorszego możliwego wniosku. Podobnie jak bóle głowy, wydaje się, że drganie oczu jest rodzajem symptomu, dla którego można łatwo znaleźć dziesiątki możliwych sprawców obejmujących pełny zakres diagnostyczny między „Ech, cokolwiek” a „Jutro umrzesz”.

Ponieważ jestem typem osoby, która po przeczytaniu o tym w Internecie z łatwością wyczuje drżenie oczu, pomyślałem, że powinienem skontaktować się z kilkoma ekspertami, którzy mogą być w stanie lepiej pomóc mojemu przyjacielowi i, w końcu, jestem pewien, mnie . Czy spodziewałem się, że jednym z tych ekspertów będzie Eric Singer, perkusista zespołu KISS? Nie zrobiłem. Ale czasami najlepsza zdroworozsądkowa rada zdrowotna pochodzi z miejsca, w którym najmniej się tego spodziewasz – na przykład od perkusisty zespołu KISS.

rekomendowane lektury

Czy manicure żelowy spowoduje raka skóry?

Katie Heaney

Czy mój wentylator elektryczny zabije mnie we śnie?

Katie Heaney

Czy mój Neti Pot mnie zabije?

Katie Heaney

Najpierw jednak rozmawiałem z Jenepher K. Piper, która nie będąc członkiem znanego zespołu rockowego, jest dyplomowaną pielęgniarką i lekarzem pierwszego kontaktu w Mercy Medical Center w Baltimore. Piper mówi mi, że najbardziej prawdopodobnymi przyczynami drgania oczu są zmęczenie, stres i spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny. Te dwa ostatnie są bardzo powiązane – stres powoduje, że twoja adrenalina pompuje, podobnie jak duża filiżanka kawy (lub, jak mówi Piper, zażywanie leków stosowanych w leczeniu ADD, takich jak Adderall). Ta adrenalina z kolei może sprawić, że drżą ci ręce, a także drgają oczy. Z drugiej strony zmęczenie oznacza, że ​​„Twoje mięśnie nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych”, mówi Piper. „Niski poziom witaminy D lub magnezu może [prowadzić] do trudności z rozluźnieniem mięśni, więc napinają się” lub drgają.

Mniej powszechną przyczyną drgania oczu jest nadczynność tarczycy, którą ma sama Piper. Każdy, u kogo wiadomo, że ma problem z tarczycą, powinien rozważyć drżenie oka, co jest powodem do jak najszybszej wizyty u lekarza. W przeciwnym razie wystarczy dać trochę czasu, aby drgnięcie oka mogło samoistnie odejść: „Jeśli nie mają problemów z tarczycą, nie spieszyłbym się do lekarza po kilku dniach. Prawdopodobnie dałbym mu kilka tygodni”, mówi Piper. Osoby cierpiące na drgania oczu powinny również starać się nie skupiać się na ich drganiu, ponieważ lęk może w rzeczywistości przedłużyć objawy. „Lęk wzmaga ból, nasila drganie – może stworzyć znacznie gorszy problem niż na początku” – dodaje Piper.

Kiedy zauważysz drganie oczu, jest to bardzo, bardzo prawdopodobne, że jest to wynikiem… cóż, bycia człowiekiem.

Randy McLaughlin, optometrysta z Ohio State University Wexner Medical Center, rozumie, dlaczego coś tak łagodnego jak drganie oczu doprowadza ludzi do szału. „Ludzie wiedzą, że to nie w porządku, myślą, że to neurologiczne i uważają, że może to być pierwszy znak czegoś złego, takiego jak ALS. Naprawdę nie sądzę, żeby zostało to udowodnione – mówi. „Ale twoje oczy są twoim najcenniejszym zmysłem. A kiedy coś się zmieniło lub coś jest nie tak z twoim okiem lub powieką, ludzie się boją”. A kiedy ludzie się boją, wchodzą do internetu. Ale McLaughlin mówi, że przynajmniej tutaj prawdopodobnie nie powinni. „Internet jest wspaniały, to bogactwo wiedzy, ale czasami to za dużo wiedzy” – mówi. Kiedy czujesz drganie oczu, jest to bardzo, bardzo prawdopodobne, że jesteś człowiekiem: jesteś zmęczony, zestresowany i może wypiłeś trochę za dużo kawy. Zdarza się.

Pod koniec naszej rozmowy, McLaughlin przeprasza i mówi, że musi zrobić trochę nazwiska. Przygotowałam się na opowieść o nieco bardziej znanym optometryście. Ale najwyraźniej, zanim ze mną rozmawiał, McLaughlin rozmawiał przez telefon ze swoim przyjacielem Ericiem Singerem, który jest perkusistą KISS (a wcześniej Black Sabbath). McLaughlin mówi, https://produktopinie.top/kanabialica/ że kiedy powiedział Singerowi o naszym zbliżającym się wywiadzie na temat przyczyn drgania oczu, Singer powiedział: „To proste. Nie śpisz wystarczająco dużo, za dużo kofeiny, jesteś zestresowany i musisz dostosować swoją dietę”. A jeśli tak mówi perkusista KISS, to musi to być prawda.

W przypadku zdrowej osoby drganie oczu może służyć jako przydatne przypomnienie, aby lepiej zadbać o siebie. Związek objawów z poważniejszymi chorobami, takimi jak ALS, jest w najlepszym razie wątły, a na pewno niekompletny – mówi Piper: „Naprawdę nie widzę [drgania oczu] jako głównego objawu choroby Parkinsona lub jakiegokolwiek zaburzenia ruchu”. I choć to technicznie możliwy drganie oczu może być oznaką poważniejszego stanu, jest bardzo mało prawdopodobne, aby był najwcześniejszym lub najbardziej zauważalnym objawem któregokolwiek z nich. Nieskończenie bardziej prawdopodobne jest to, że po prostu jesteś zestresowany. Dwóch lekarzy i jedna gwiazda rocka twierdzą, że twoja skołowana powieka to nic wielkiego. A jeśli to nie wystarczy, aby uspokoić twój umysł, naprawdę nie mogę ci pomóc.

Pukie the Clown to postać kontrowersyjna. Jak można wywnioskować, to rzygający klaun. A raczej rysunek postaci, która służy jako maskotka dla notorycznie intensywnego programu fitness, CrossFit.

Chociaż nie można dokładnie zmierzyć, jak często ludzie wymiotują podczas codziennych treningów CrossFit (WODs), na forum CrossFit jest kilka wątków: „Jakie ćwiczenia sprawiają, że rzygasz za każdym razem?”; „Wymiotowanie wywołane wysiłkiem fizycznym: co je wywołuje?”; „Czy wymioty naprawdę są w porządku?” – co sugeruje, że nie jest to niespotykane. I wiesz, wybór rzygającego klauna jako maskotki jest wskazówką.

Lisbeth Darsh była właścicielką filii CrossFit w Watertown w stanie Connecticut, a także pracowała dla CrossFit Inc. przez sześć lat. W tym czasie, jak mówi, widziała tylko ludzi wychodzących z treningu, aby zwymiotować „kilka razy”.

Teraz Darsh, pisarz, redaktor i konsultant ds. mediów społecznościowych w Scotts Valley w Kalifornii, nadal regularnie uczęszcza na zajęcia CrossFit. „Osobiście nigdy nie zwymiotowałam po treningu CrossFit” – mówi. „Zbliżyłem się, ale mam silny żołądek. Nawet nie zwymiotowałem, kiedy jechałem myśliwcem”.

CrossFit to nie jedyny mega ciężki trening, który stał się popularny w ostatnich latach. W przypadku serii wideo fitness P90X i Insanity, a także wyścigów na torze przeszkód, takich jak Tough Mudder (gdzie przeszkody czasami wiążą się z ogniem lub przewodami elektrycznymi pod napięciem), trudność jest zaletą.

rekomendowane lektury

Szaleństwo: Narodziny superdoładowanego treningu w domu

Dlaczego nikt nie jest pewien, czy Delta jest bardziej zabójcza

Katherine J. Wu

Nie jesteśmy gotowi na kolejną pandemię

Olga Chazan

„Trudne czasy nie trwają, twardzi ludzie tak!… Ból jest tymczasowy” — głosi koszulka, która jest widoczna na stronie internetowej Tough Mudder. Wymioty lub brak wymiocin, doświadczenie będzie nieprzyjemne, ale będzie to lepsze. To jest obietnica ekstremalnych ćwiczeń.

Aby jednak ustalić, dlaczego ludzie są zainteresowani programami ćwiczeń, w których wymioty lub szok pod napięciem wydają się być przynajmniej nieco bardziej prawdopodobne niż w życiu codziennym, musimy najpierw zadać sobie pytanie: po co w ogóle ćwiczyć?

Powodów, dla których ludzie ćwiczą, nie można sprowadzić do dychotomii: albo lubią ćwiczyć, albo nie, są zmotywowani, albo nie. Prawda jest taka, że ​​motywacja jest złożona, a niektóre powody ćwiczeń są zdrowsze niż inne.

Philip Wilson, profesor nadzwyczajny na wydziale kinezjologii na Brock University w Kanadzie, od 10 lat bada motywację do ćwiczeń. Mówi, że chociaż wewnętrzna motywacja – ćwiczenie, ponieważ uważasz, że to zabawne i aktywnie chcesz to robić – jest idealna do wytworzenia długoterminowego nawyku, ostatecznie ćwiczenia nie sprawią, że pokochasz to, jeśli tego nie zrobisz.

W przypadku braku prawdziwej miłości do biegania po maszynie eliptycznej, ćwiczenie, bo wiesz, że to dla ciebie dobre, albo dlatego, że chcesz być typem osoby, która ćwiczy, są lepszą motywacją (w sensie dobrego samopoczucia i trzymania się tego) niż ćwicząc, ponieważ czułbyś się źle ze sobą, gdybyś tego nie zrobił, lub dlatego, że myślisz, że ktoś inny tego chce.

Wilson mówi, że może być tak, że ludzie, których pociągają intensywne programy ćwiczeń, są zmotywowani wewnętrznie lub autonomicznie, że chcą sprawdzić się w nowym wyzwaniu i lubią ciężką pracę, jaką te programy wymagają. (Mogą też lubić samo ćwiczenie mniej niż „ćwiczenie” – jedno badanie z 2007 roku wykazało, że uczestnicy czuli się spięci i zestresowani podczas treningu, ale czuli się lepiej po jego zakończeniu).

„Te programy CrossFit nie rysują ziemniaków kanapowych” – mówi Wilson.

Z pewnością wydaje się, że tak jest w przypadku Darsha.

„[CrossFit] był sposobem na rzucenie się w kolejny sport, który wymagał ode mnie wiele, [gdzie] naprawdę musiałam się położyć i udać się w inne miejsce, aby dostać się tam, gdzie chciałam” – mówi. „Odkryłem to w kolarstwie i triathlonie, a potem przeszedłem do CrossFit”.

Nigdy tak naprawdę nie wiesz, gdzie jest twoja krawędź, chyba że ją przekroczysz."

Ale Wilson twierdzi, że możliwe jest również, że za trendem stoją niektóre z bardziej niepokojących motywacji – że ludzie szukają nagrody (takiej jak utrata wagi) „lub mają bardzo kruche poczucie własnej wartości”. Według Wilsona niezdrowe motywy są bardziej prawdopodobne, gdy ludzie podejmują ekstremalne ćwiczenia, no cóż, do ich ekstremalnych sytuacji – przepychanie intensywnego bólu lub kontynuowanie ćwiczeń przez nudności.

Nudności to znak ostrzegawczy, mówi Anthony Wall, dyrektor ds. edukacji zawodowej w American Council on Exercise. Jest kilka rzeczy, które mogą powodować nudności podczas treningu. Jednym z nich jest pełny żołądek, co nie jest powodem do zmartwień. (Tylko może następnym razem, nagraj swój codzienny film o P90X przed przystąpieniem do zawodów w jedzeniu hot dogów, a nie po.) Innym jest odwodnienie, kiedy brak równowagi elektrolitów w organizmie może powodować wymioty.

Ryzyko wymiotów w wyniku ekstremalnych ćwiczeń, w szczególności, pochodzi z tak intensywnej pracy, że organizm nie może uzyskać wystarczającej ilości tlenu do zasilania mięśni, co prowadzi do nagromadzenia mleczanu z produktów przemiany materii.

„Kiedy pracujesz z mniejszą intensywnością, jesteś w stanie wyprodukować energię i pozbyć się odpadów” – wyjaśnia Wall. „Kiedy twoja intensywność wzrasta, twoja zdolność do pozbycia się tych odpadów lub ponownego wykorzystania ich w ciele staje się zagrożona i to właśnie sprawia, że ​​zaczynasz czuć się chory. To nagromadzenie produktów przemiany materii w ciele”.

Nudności mogą również, w rzadszych przypadkach, być objawem rabdomiolizy – w której uszkodzone mięśnie rozpadają się, a ich białko dostaje się do krwiobiegu. Było kilka przypadków, w których ludzie zachorowali na tę chorobę po treningu CrossFit, a „Wujek Rhabdo”, inny klaun z kreskówek, jeszcze bardziej alarmujący niż Pukie, ilustruje niebezpieczeństwo.

Z pewnością większość ludzi nie stara się spotkać Pukie lub Rhabdo, chociaż Darsh zauważa, że ​​„niektórzy ludzie noszą [wymiotowanie] jako oznakę dumy, niektórzy tego unikają”.

Wyjaśnia jednak, że istnieje apel, aby naciskać tak mocno, jak tylko możesz. „Chcesz znaleźć krawędź i nigdy tak naprawdę nie wiesz, gdzie jest Twoja krawędź, chyba że ją przekroczysz” – mówi. „Myślę, że tego bardzo dużo szukamy w życiu. Całe życie nie jest szczęśliwym spacerkiem po parku i być może niektórzy z nas mają w tym jakiś wpływ na nasze treningi. Odnalezienie tego punktu, który pokonujemy podczas naszych treningów, pomaga nam postępować w podobny sposób w naszym życiu osobistym”.

Wciąż jest wiele osób, które uważają, że aby ćwiczenia były dla Ciebie dobre, muszą boleć, a to całkowicie nieprawda."

Istnieją pewne dowody na to, że ludzi ciągnie do ciężkiej pracy, gdy życie staje się przytłaczające. Niedawne badanie opublikowane w Journal of Consumer Research wykazało, że ludzie wolą produkty, które wymagają od nich ciężkiej pracy, gdy czują się słabo kontrolowani. W badaniu poczucie braku kontroli w odniesieniu do ich zdrowia szczególnie przyciągało ludzi do ćwiczeń, ale główna autorka badania Keisha Cutright twierdzi, że ogólne poczucie braku kontroli może nadal sprawiać, że intensywne treningi wydają się atrakcyjne.

„Jednym z elementów historii może być to, że ćwiczenia są jedyną rzeczą, którą możesz kontrolować w swoim życiu, gdy gospodarka jest w dół, kiedy sprawy nie idą tak dobrze w twojej pracy lub w życiu randkowym” – mówi Cutright, adiunkt marketingu na Uniwersytecie Pensylwanii. „Szczególnie w ćwiczeniach wierzymy, że im więcej w to wkładamy, tym więcej z tego wyjdziemy… Prawie na wszystko, co robimy w życiu, ktoś inny ma jakiś wpływ. I to jest coś, w czym czujesz, że to ty rządzisz.

A super-sportowcy, tacy jak ci, którzy często przyciągają CrossFit lub Tough Mudder, prawdopodobnie czują, że ćwiczenia są czymś, co mogą kontrolować, co rozumieją i co przekraczają.

„Myślę, że są ludzie, którzy bardzo kierują się przekraczaniem swoich granic”, mówi Wilson. „A jednak wciąż jest wiele osób, które uważają, że aby ćwiczenia były dla ciebie dobre, muszą boleć, a to całkowicie nieprawda”.

Dla przypomnienia, Amerykańska Rada ds. Ćwiczeń nie zaleca ćwiczeń tak intensywnych, że czujesz mdłości.

Podczas gdy niektórzy entuzjaści CrossFit wyrzekli się Pukie, mówiąc, że rzuca ten sport w negatywnym świetle, Darsh nie ma mu nic przeciwko. W 2013 roku napisała post na blogu zatytułowany „Pochwała wymiotującego klauna”.

– Klaun jest… on tam jest – mówi. „On jest tylko przypomnieniem, że dzieje się gówno. I że musisz iść dalej. Może jest bardziej niefrasobliwym sposobem przekazania tej wiadomości… Nie sądzę, aby różniła się od tego, co Springsteen śpiewał lata temu: „Chcę wyjść dziś wieczorem, chcę dowiedzieć się, co mam”.

W wywiadzie dla Goop.com, firmy lifestylowej Gwyneth Paltrow, były technik telewizji kablowej Clint Ober wyjaśnił praktykę „uziemiania” lub chodzenia boso po ziemi. Z doświadczenia z systemami kablowymi zdawał się czerpać, że podobnie jak w przypadku przewodów pod napięciem, ludzkie ładunki elektryczne można zneutralizować poprzez kontakt z ziemią. W ten sposób, wyjaśnił, „zapobiega zaburzeniom zdrowia związanym ze stanem zapalnym”:

To intuicyjne, że – podobnie jak w systemie kablowym – uziemienie zneutralizowałoby każdy ładunek w ciele. Po uziemieniu siebie i kilku przyjaciół, którzy mieli zaburzenia zdrowia typu artretycznego, przekonałem się, że uziemienie może zmniejszyć przewlekły ból.

Aby pomóc czytelnikom czerpać te rzekome korzyści zdrowotne bez dotykania ziemi bosymi stopami, artykuł Goop zawiera link do prześcieradeł i mat, które można podłączyć do portu uziemienia gniazdka elektrycznego. Jeden arkusz w rozmiarze queen kosztuje 200 dolarów.

W poście twierdzi się, że kilka osób ze „społeczności” Goop – w tym sama „GP” – przysięga przez uziemienie „wszystko, od zapalenia i zapalenia stawów po bezsenność i depresję”. Ale Truth in Advertising, grupa na rzecz konsumentów, przytoczyła uziemienie w bazie danych zawierającej 50 przypadków, w których Goop promował bezpodstawne produkty lub twierdzenia. W zeszłym miesiącu Truth in Advertising wezwała dwóch kalifornijskich prawników okręgowych do zbadania Goop i podjęcia „odpowiednich działań egzekucyjnych”.

To nie pierwszy raz, kiedy medyczna porada Goopa została zakwestionowana.

Jednak z pozoru wciąż jest to bardzo odnosząca sukcesy firma medialna. Jego czerwcowy szczyt „In Goop Health”, wypełniony kryształami i fotografami aury, wyprzedał bilety za 1500 USD, a zaplanowano jeszcze dwa podobne. Według Adweek co miesiąc witrynę odwiedza 1,8 miliona osób – osób, które mają bardzo atrakcyjne dla reklamodawców cechy, takie jak średnia wieku 34 lat i sześciocyfrowy dochód gospodarstwa domowego.

Compare Properties

Compare (0)